21 th


Aug 2013

Rębak do gałęzi

Jeśli posiadamy ogród, prowadzimy tartak, lub też zajmujemy się wyrębem drzew w lasach należałoby skorzystać z maszyn, które rozdrabniają pocięte drewno na jeszcze mniejsze kawałki.

Jeśli pożądamy szybko posprzątać gałęzie w ogrodzie, lub też pozbyć się artykułów powstających w związku z pracą stolarską należałoby postawić na nowoczesne rębaki. Urządzenia rozdrabniają wyroby na części o obwodzie kilku centymetrów.

Tak pocięte drewno zdoła być wykorzystane jako materiał energetyczny np. do ogrzewania pomieszczeń. Systemy zasilane spalinowo, jak też elektrycznie zapewniają idealną wydajność, i mobilność. Zdołamy podłączyć rozdrabniacz do ciągnika, aby szybciej i sprawniej uporządkować gałęzie z drzew, lub też żywopłotów.

Dostawcy oferują trzy typy rozdrabniaczy. Oprócz rębaków bębnowych, zdołamy skorzystać z maszyn tarczowych, oraz śrubowych. Systemy przyśpieszają pracę, zapewniają niskie zużycie paliwa, i są proste w użytku. Mogą z nich korzystać także fachowi pracownicy tartaków jak również zakładów stolarskich, jak też prywatni klienci, jacy chcą uporządkować swoją działkę, lub też przydomowy ogródek.

Chcąc pozbyć się gałęzi po wycince lasów, lub też innego typu wyrobów należałoby już aktualnie zamówić jeden z modeli rozdrabniaczy. Przetworzone drewno będzie mogło nam posłużyć jako materiał opałowy o znakomitych parametrach. Rębaki do drewna mają szerokie zastosowanie, działają na wysokich obrotach, zapewniają pełne bezpieczeństwo podczas prowadzonych prac. Stacjonarne czy mobilne dają piękne szans.